Autor: Jacek Łupina 11 Nov, 2021
"Wprowadzamy Macintosha Portable, pierwszy laptop firmy Apple, który zapewnia całą moc i wygodę komputerów Macintosh w prawdziwie przenośnej konstrukcji. Po kompaktowym Macintoshu wprowadzonym w 1984 roku to jeszcze bardziej osobisty komputer."
Autor: Jacek Łupina 01 Nov, 2021
Niektórzy nie wierzą, że taki iPod w ogóle istniał, inni tylko słyszeli, inni zaś widzieli jedynie szczątkowe informacje na wpisach zagranicznych blogerów. Ten unikalny iPod jest już w naszym muzeum. To wielka radość i kolejna duma w kolekcji.
Autor: Jacek Łupina 21 Jul, 2021
Do monumentalnego wysokiego wnętrza na drugim piętrze nowoczesnego kompleksu w Warszawie zostanie przeniesiona ogromna kolekcja Apple Muzeum Polska, które obecnie znajduje się w Piasecznie.
Autor: Jacek Łupina 30 Jun, 2021
W krótkim komunikacie opublikowanym w lutym 1995 roku japoński gigant elektroniki użytkowej Pioneer Electronics Corp poinformował, że rozpoczyna produkcję komputerów kompatybilnych z Mac OS opartych na licencji udzielonej przez Apple Computer Inc., w 1994 roku.
Autor: Jacek Łupina 16 May, 2021
„Otrzymałem osobisty telefon od Jobsa”, wspomina architekt Mario Bellini, „z pytaniem, czy chcę dla nich projektować. Odpowiedziałem, że mam umowę na wyłączne doradztwo z Olivettim i dlatego nie mogę z nim współpracować.” Tak zakończyła się kolejna próba zwerbowania wielkiego projektanta do nowo powstającego działu projektowania komputerów Apple. Kolejna ponieważ Steve Jobs próbował też pozyskać Richarda Sappera, któremu poświęciłem poprzedni felieton.
Autor: Jacek Łupina 05 Jan, 2021
"ŻAŁUJĘ, ŻE ODRZUCIŁEM OFERTĘ JOBSA..."
Autor: Jacek Łupina 17 Dec, 2020
CHUCK COLBY